بهره‌برداری از دو طرح آب‌رسانی در استان یزد با حضور وزیر محترم نیرو

با حضور وزیر نیرو و شماری از مسئولان استان یزد ظهر امروز دو طرح آب‌رسانی "ولایت" و "بهاباد" در این استان به بهره‌برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حمید چیت‌چیان" ظهر امروز (جمعه) در آیین بهره‌برداری این طرح با اشاره به بازدید امروز خود از خط دوم انتقال به یزد گفت: عملیات اجرایی این خط انتقال به استان با سرعت مناسبی آغاز شده و عملیات لوله‌گذاری آن به سرعت در حال انجام است.
در ادامه وزیر نیرو مجتمع آب‌رسانی روستایی ولایت یزد را افتتاح کرد. طول خط انتقال و شبکه توزیع آن به ترتیب به طول 7.5 و 10 کیلومتر بوده که مجهز به ایستگاه پمپاژ مخزنی هوایی 200 مترمکعبی و مخزن زمینی دو هزار 500 مترمکعبی است.
مجتمع ولایت یزد با زیربنای یکهزار و 700 مترمربع ودر مجموع برای ساخت این مجتمع 4.5 میلیارد تومان هزینه شده و هدف آن آب‌رسانی به روستاهای فهرج، شهدا و علی‌آباد دشتی یزد اعلام شد.
همچنین به‌طور هم‌زمان با این پروژه، خط انتقال آب به بهاباد در ارتباط تلفنی وزیر نیرو با "حمیدرضا جانباز"، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور افتتاح شد.
هدف از این پروژه بهبود کیفیت آب شرب مشترکین و کمبود آب شرب مردم این شهرستان با اعتبار 24 میلیارد تومان اعلام شد.
خط انتقال آب بهاباد به طول 78 کیلومتر، مجهز به چهار ایستگاه پمپاژ آب و پنج باب مخزن تعدیل فشار با حجم هرکدام 200 متر مکعب است.
این خط دارای مخزن یکهزار مترمکعبی ذخیره بین راهی و مخزن پنج هزار مترمکعبی ذخیره انتهای مسیر است؛ همچنین خط برق 20 کیلووات برای تامین برق مورد نیاز آن راه‌اندازی شده است.
شهرستان بهاباد با 30 هزار نفر جمعیت در 200 کیلومتری شهر یزد واقع شده است.

عضو خبرنامه ما شوید و پیشنهادات استثنائی دریافت نمایید.